Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Marcinkowicach                 
   
 10.03.2017r. Odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I-III
pt.: "Czy znasz wiersze Jana Brzechwy"
1 miejsce zajęła Nikola Skoczeń - uczennica kl. II - zdobyła 21 punktów
2 miejsce zajęła Dominika Jarosińska - uczennica kl. III - zdobyła 14 punktów
3 miejsce Kaja Grzyb - uczennica kl. III - zdobyła 13 punktów
wyróznienie: Hubert Siarnacki - uczeń kl. I - zdobył 12 punktów
Gratulujemy!!!

10.03.2017r. W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Mężczyżn/Chłopaka

8.03.2017r. W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet


Od 13.02.2017r. - 24.02.2017r. FERIE ZIMOWE


09.02.2017r. W szkole odbył się konkurs plastyvzny: "Najładniejsza kartka walentynkowa."

W szkolnym konkursie udział wzięło 17 uczniów z kl. II-VI.

 
Jury przyznało nagrody następującym osobom:

I miejsce – Małgorzata Tokarska kl. V

II miejsce – Kornelia Rubak kl. III

III miejsce – Jagoda Brzdąk kl. VI

 

Wyróżnieni:

- Lena Hejak kl. II

- Tymoteusz Wąsowicz kl. V

- Dominika Wąsowicz kl. IV31.01.2017r. Bal karnawałowy


25.01.2017r. Rozstrzygnięto konkurs na "Najsympatyczniejszego kolegę i koleżankę"


23.01.2017r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA w naszej szkole

17.01.2017r. Spotkanie z policją na temat: "Bezpieczne ferie"

 
WITAMY NOWY 2017 ROK !!!


21.12.2016r. Odbył sie uroczysty Apel Bożonarodzeniowy
Wszystkim życzymy "WESOŁYCH ŚWIAT!!!"


21.12.2016r. Podsumowanie projektu"Bezpieczna +" . Prezentacja dla rodziców i przedstawicieli współdziałających w programie ukazująca przeprowadzane działania.


20.12.2016r. Odbył się próbny alarm przeciwpożarowy.
Uczniowie oprócz sprawnie przeprowadzonej akcji mieli mozliwość spotkać się z przedstawicielami straży pożarnej.
Nabywając umiejętności własciwego zachowania się w przypadku kontaktu z przedmiotami niebezpiecznymi i pożarem.

14.12.2016r. Podsumowaliśmy zbiórkę "Góry Grosza"


W drudniu rozstrzygnięto konkursy: "Przeciwdziałanie uzależnieniom" (alkohol, papierosy, narkotyki, telewizja, komputer, telefon) oraz "Mówimy nie nałogom"

Od września do grudnia  zorganizowana została pomoc i wsparcie koleżeńskie - wspólne odrabianie prac domowych w ramach programu "Bezpieczna+"


07.12.2016r. W ramach Mikołajek uczniowie kl. I-V  pojechali do kina "Tęcza" w Wałczu na film "Trolle" 

„Trolle” to animowany film przygodowy. Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie kolorowym lesie, niewiele wiedzą o otaczającym ich świecie i cieszą się każdą chwilą. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy, której beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła.   

Wyjątkiem jest Mruk, odludek, który uważa, że wszystkim Trollom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jego przepowiednie sprawdzają się, gdy drogę do wioski odnajdują Bergeni, odwieczni wrogowie Trolli, którzy porywają najlepszych przyjaciół Poppy.

Poppy postanawia ich ratować. Z trudem namawia Mruka, by jej pomógł i oboje wyruszają do miasta Bergenów, by uratować porwanych przyjaciół.

Humorem, tańcem i śpiewem Trolle zwyciężają Bergenów i wszystko dobrze się kończy. Poppy i Mruk odnajdują przyjaciół i powracają do wioski Trolli, by znów cieszyć się życiem.
Jak im się to udało, zobaczysz w kinach już od 4 listopada! Znajdź swoje szczęśliwe miejsce z Trollami!


06.12.2016r. Mikołajki  - Smorząd Uczniowski przygotował drobne niespodzianki dla każdego ucznia.


30.11.2016r. Nabycie umiejętności radzenia sobie ze złością - warsztaty z pedagogiem panią Honoratą Stocką


29.11.2016r. W naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii dotycząca średniowiecza przeprowadzona przez Pawła Sopranus i Karola Krzyżak


25.11.2016r. bawiliśmy się z okazji KATARZYNEK i ANDRZEJEK.
Uczniowie z kl.I, II i III na zabawę wyjechali do Domu Kultury w Tucznie, tam czekały na dzieci wróżby, konkursy i słodki poczęstunek.
Po powrocie dalej bawili się w naszej szkole z przedszkolakami.23.11.2016r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia17.11.2016r. wybraliśmy się do Nadleśnictwa w Tucznie. Pan leśniczy przedstawił nam zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, prelekcja w terenie zakończyła się quizem przy ognisku.
 


16.11.2016r. odbyło się spotkanie uczniów kl. IV-VI z panią pielęgniarką Marią Grzelak na temat przeciwdziałania uzależnieniom: alkoholu, papierosów, narkotyków, telewizji, komputera, telefonu komórkowego.
 Został również ogłoszony konkurs plastyczny pt.:" Mówimy nie nałogom !"


Dnia 10.11.2016r. uczniowie klasy IV przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 Jedenasty listopada...

   Dziś zamyślić się wypada

   I pomyśleć o przeszłości

   Oraz o Niepodległości.

   Niepodległość- wielkie dzieło

   Wiele ofiar pochłonęło.

   I to dzisiaj się należy

   Modlić szczerze za żołnierzy.

   Zatem dzisiaj pamiętajmy

   I hołd żołnierzom oddajmy,

   Którzy życia swe złożyli,

   Byśmy w wolnej Polsce żyli.


04.11.2016r.  Uczniowie kolejny raz pojechali na basen do Wałcza


03.11.2016r. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: pt.: " Moja ulubiona postać z baśni H. Ch. Andersena".

1 miejsce zajął uczeń kl.II Kamil Łoboda
2 miejsce zajęła uczennica kl. V Małgorzata Tokarska
3 miejsce zajęła uczennica kl. III Kaja Grzyb

Celem konkursu było wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych oraz rozwijanie
i kształtowanie wyobraźni plastycznej.


Dnia 02.11.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień ciszy i spokoju". Najgrzeczniejszych uczniów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego nagradzali naklejkami w formie uśmiechniętej buźki. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy przedszkolaków, którym buźki bardzo się spodobały.
20.10.2016r. Uczniowie klas IV-VI wybrali się do kina Helios w Pile na film pt.:"Bociany"

Bociany przynoszą dzieci... A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje.

Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.14.10.2016r. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ11.10.2016r. Spotkanie z sierżant Beatą Budzyń w ramach programu "Bezpieczna+". Zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa dla uczniów kl. IV-VI i I-III.


10.10.2016r. Internetowy Teatr TVP dla szkół - transmisja na żywo . Spektakl pt.:" Baśń o Rycerzu bez Konia z Teatru Banialuka w Bielsku-Białej.
Baśń o Rycerzu bez Konia Marty Guśniowskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego to dowcipne i wciągające widowisko familijne opowiadające przygody Rycerza bez konia i Konia bez rycerzu, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawią się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok. Jednak w tej baśni wszystkie postaci i wydarzenia przedstawione są z przymrużeniem oka. 
Wartka akcja, rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie, pełen inwencji ruch sceniczny i dowcipne piosenki sprawiają, że przedstawienie zachwyca zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest to zarazem opowieść z morałem, o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć.03.10.2016r. Wyjazd na basen "Delfin" do WałczaWe wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na temat: " Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz"

Celem Konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec spożywania zdrowych produktów żywieniowych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.28.09.2016r. 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

         Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września i ma w naszym kraju już 15-letnią tradycję. Po raz pierwszy był obchodzony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

         Tego dnia 2016 r. nasza szkoła przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. Z tej okazji odbyło się spotkanie czytelnicze, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej rozmowy, która miała na celu wyjaśnienie idei tego przedsięwzięcia oraz wskazanie walorów jakie niesie ze sobą czytanie książek. Następnie pani sołtys Joanna Kluska przeczytała bajkę Carolla Lewis pt. „Alicja w krainie czarów”. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, a potem wykonały ilustracje do wysłuchanego tekstu.

         Zachęcamy wszystkich Rodziców, przede wszystkim uczniów klas 0-III do jak najczęstszego czytania dzieciom. Głośne czytanie ma nieoceniony wpływ na rozwój intelektualny dziecka.

         Książka czytana na głos nie tylko wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka, ale też rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie
i innych. Czytanie na głos najmłodszym, stymuluje także ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo.

14.09.2016r. Spotkanie uczniów kl. I z przedstawicielem policji Panią sierżant Beatą Budzyń. Pogadanka na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły.


19.09.2016r. Internetowy Teatr TVP na żywo transmisja " ze Śląskiego Teatru Aktora i Lalki w Katowicach. Uczniowie z kl. I-III oglądali przedstawienie pt.:"O królewnie wełence".

 

Sztuka inspirowana baśnią Marii Krüger Apolejka i jej osiołek, adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym, to pełna wdzięku, zabawna i bardzo pogodna historia o miłości, wykorzystująca motyw narzeczonego zamienionego w zwierzę.
Królewna Wełenka i Królewicz Kłębuszek jeszcze się nie znają, ale są sobie przeznaczeni. Tęsknią i marzą, przeczuwając, że miłość nada ich życiu sens, że we dwoje będzie radośniej i ciekawiej. Ona czeka niecierpliwie w wieży, on szuka jej po całym świecie, choć ten „cały świat” to tak naprawdę miasteczko i jego sympatyczni mieszkańcy: Kwiaciarka, Listonosz, Kominiarczyk, Aptekarz… Wszyscy się tutaj znają, a wzajemna życzliwość sprawia, że nie tylko postaci sztuki, ale i widzowie ogrzeją się w ciepłej, serdecznej atmosferze. Jednak kiedy szczęście będzie na wyciągnięcie ręki, los podda Wełenkę najważniejszej próbie.

16.09.2016r. Międzynarodowa Akcja "Sprzatanie Świata"

 W miniony piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej akcji “Sprzątanie Świata”.  Intencją wspomnianej akcji jest promowanie działań proekologicznych.  Chcemy u dzieci wyzwalać poczucie, że wszyscy mamy wpływ na to jak wygląda nasz “świat”. Zwracamy uwagę dzieci na czynniki szkodliwe dla naszego otoczenia,  uczymy segregacji odpadów, zachęcamy do zbiórki makulatury, plastikowych nakrętek, wykorzystujemy surowce wtórne np. do wykonania prac plastycznych, podejmujemy szereg innych działań  i to nie tylko w tym dniu, ale w przeciągu całego roku. 16 września podobnie jak wielu w Polsce i na Świecie uczestniczyliśmy w dosłownym sprzątaniu. Zaczęliśmy od naszego najbliższego środowiska, tzn.od boiska szkolnego, terenu przy sklepie, osiedla, skwerkiulice i miejsca, po których najczęściej spacerujemy. 


01.09.2016r. Ślubowanie pierwszoklasistów

1 września  - 77. rocznica wybuchu II wojny światowej


01.09.2016r. Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

 ROK SZKOLNY 
2016/2017